Ярослав Гадзало, Ануш Балян та Анатолій Зарішняк: аграрні угіддя для наукової «еліти»?

Та «Схеми» виявили, що подекуди Академія розпоряджається цими угіддями неефективно та непрозоро – так, що деякі ласі шматки дорогої землі відчужуються й опиняються в руках керівників Академії та їхніх найближчих родичів – пише Мукачево.Нет.Ануш Балян заступниця президента Національної академії аграрних наук, раніше очолювала агроінститут промислового виробництва при академії на Закарпатті. Де проживала довгий час до переїзду в Київ.

З її офіційної власності, будинок у Берегові, земельні ділянки та комплекс приміщень на Закарпатті. А ще ділянка на 10 соток, це також розпайована колишня земля установи підконтрольної аграрній академії.

З київського майна лише 30-метрова квартира, яка написана на її матір. насправді ж мешкає вона у будинку під Києвом, записаним у її родички, 35-річну Гоар Габрелян. Щодня службова автівка возить сюди Балян.

Вранці Схеми бачать, як з двору виїжджає автівка з закарпатськими номерами. Записана на 19-річну племінницю Балян. Згодом і службове авто,на якій їздить віце-президентка.

У Гоар Габрелян, крім будинку ще є ділянки на Закарпатті, будівля винного підвалу, квартира на понад 100 квадратів, окрім того у 2018 Гоар Габрелян стала власницею квартири на 130 квадратів. У новобудові в Києві.

Декларацію з приводу цього вона не подавала. Прикметно, що майно та бізнес родичів заступниці президента Національної академії аграрних наук повязаний саме з одною з будівель на Закарпатті.

Брат Ануш Балян, Олексан Балян володіє фірмою “СААБ”. В реєстрі судових рішень Схеми знайшли, що ця компанія отримувала у власність компанії ділянки які нібито були у власності закарпатської сільськогосподарської дослідної станції. Раніше вона мала назву Інститут агропромислового виробництва, який очолювала Ануш Балян.

Спочатку ділянки отримували 16 осіб, 14 з яких згодом передали їх компанії “СААБ”. Згідно інформації, компанія “СААБ” перепродавала ділянки на Закарпатті іншим користувачам, наприклад виноградники, чи заправку.

Схеми написали запит у Берегівську районну раду з проханням надати копії розпоряджень на підставі яких було виділено ці ділянки. Голова цієї РДА Іштван Петрушка, чоловік Ануш Балян.

І от надати розпорядження він не зміг, пославшись на те, що нібито раніше ці документи вилучили правоохоронці.

Чимало майна і у матері Ануш Балян, а ще у неї самої та двох її племінниць, в сумі більше 3-х гектарів землі біля кордону з Угорщиною. Земельної ділянки отриманої у 2010 році чомусь у декларації немає.

Із закарпатської станції, на момент виходу сюжету в ефір не відповіли.

Більше дивіться у сюжеті програми “Схеми”:

Источник:  zak-insider.com

Next Post

ЖК "Покровский" обошло систему: сколько стоит нотариальное покровительство?

Вт Мар 12 , 2019
Частный нотариусов Ирпенского и Киевского городских нотариальных округов подозревают в злоупотреблении служебным положением. Об этом редакции 368.media сообщил источник в ГБР.