Як ставленик Свинарчука «вбиває» підприємство «Укроборонпрому» і чому мовчать нові антикорупціонери

На даний момент на ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» склалася непроста робоча обстановка спричинена призначенням на посаду В.О. Генерального директора Шрамка Ю.Л., який був раніше призначений на посаду Заступника генерального директора ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» за протекцією людей з команди Гладковського О.В. та протягом тривалого часу обіймав її під безпосереднім керівництвом Слюсаренка С.В., якого було призначено Генеральним директором за сприяння оточення колишнього керівництва країни, пише Антикор.

Під час «роботи» згаданої команди підприємство було фактично доведено до банкрутства, адже робота була побудована за принципом перерахування власних обігових коштів підприємства та коштів, отриманих від інозамовників в якості передплати за товари, що мали бути поставлені «лояльними компаніями» по підписаним договорам комісії та договорам купівлі-продажу. По такій «схемі» було перераховано близько 6 мільйонів доларів США. Частини зазначених коштів розподілялися між колишнім керівництвом «Укрінмашу» в якості «подяки» за формування «портфелю замовлень».

Найчастіше для таких «закупівель» використовувалися такі підприємства як ТОВ «НВК «ТЕХІМПЕКС», ТОВ «ПОРТАВІА», ТОВ «ПРОМ-ТЕХНО ГРУПА», ТОВ «ІНОВАЦІЙНІ СИСТЕМИ ПРОГРЕСУ». (Довідково: всі зазначені підприємства обслуговувалися і обслуговуються у банку ПАТ КБ «ГЛОБУС», що має репутацію «пральні», де безготівкові кошти конвертуються в готівку та знімаються корупціонерами).

Значний об’єм товарів, що постачалися на зовнішні ринки даними компаніями були сумнівної якості та походження, що в свою чергу призвело до виникнення рекламаційних претензій у інозамовників та більшість із яких досі залишаються неврегульованими (вироби ТГ-16 для Бангладеш, запчастини до БМП-3 ОАЕ, авіаційні блоки та агрегати для Шрі-Ланки та Перу). Враховуючи протекцію та сприяння з боку Шрамка Ю.Л., за винагороду у розмірі 10% від суми контакту, компанії «ТЕХІМПЕКС» та «ПРОМ-ТЕХНО ГРУПА», (власниками яких є п. Кравченко та п. Терехов) отримали можливість у 2014 році та стали основними комітентами до сьогоднішнього дня по більшості контрактів «Укрінмашем» із інозамовниками.

Разом з тим, враховуючи безвідповідальне відношення вказаними компаніями до своїх зобов’язань та лояльне відносини із Шрамко Ю.Л., велика кількість товарів постачалася не вчасно, інопартнери виставляли штрафи та «Укрінмаш» отримував збитки. Як вже зазначалося, окрім штрафних санкцій за невчасне постачання товарів, «Укрінмаш» має досить вагомий «портфель» рекламацій, що виникли «завдяки» роботі вищезазначених компаній. На сьогоднішній день, в результаті такої «роботи» заборгованість тільки ТОВ «Техімпекс» перед «Укрінмашем» складає близько 200 млн. грн.

Ще одним негативним явищем у роботі «команди» разом зі Шрамко є недобросовісна конкуренція. Неодноразово співробітниками Посольства України в Республіці Перу наголошувалося про неприпустимість певних дій представників компанії «S-Profit» на ринку ОіВТ вказаної країни, адже скандали із «виконанням» проектів із залученням цієї фірми-прокладки (афілійованої та підконтрольної пану Ігорю Терехову, який вже згадувався раніше) неодноразово шкодили тій роботі, яка офіційно проводилася «Укрінмашем» (зрив контракту на виконання регламентних робіт та капітального ремонту 2 одиниць літаків АН-32). S-Profit так хотіло отримати цей контакт, що не чекаючи офіційного підписання та верифікації сертифікату кінцевого користувача, підробило його (ця практика в компанії є постійною). Цей контакт так і не відбувся через підробку S-Profit сертифікату кінцевого користувача Міністерства оборони Перу.

Варто згадати також «успішний» «контракт» на трансфер технології по побудові фрегату/корвету для потреб МО Республіки Бразилія, результатом якого стала участь у тендері із подальшою незаконною передачею/продажем комплекту технічної документації на будівництво вказаного бойового корабля бразильській стороні без підписання відповідного контракту та отримання дозволу від українських контролюючих органів, а також порушення кримінальної справи проти безпосередніх виконавців та підлеглих Шрамко Ю.Л. та вручення їм підозр за серйозною статтею ККУ. Під час безпосереднього керівництва УІМ Слюсаренком С.В, Шрамко Ю.Л. та Висоцьким Б.Ю. неодноразово було здійснено відвантаження авіаційного майна для потреб МО Республіки Індонезія зі складів приватних компаній розташованих у ОАЕ без укладання відповідних контрактів зі сторони УІМ, фактично контракти були «виведені» в «сторону» з державного підприємства, що в майбутньому може мати досить негативні наслідки, адже якість майна не було перевірено жодним авторизованим підприємством, тобто фактично воно є контрабандним, невідомого походження та сумнівної якості.

Повернемося до нашого «молодого героя Шрамка» та його «успішної роботи». Зловживаючи службовим становищем, Шрамко Ю.Л. особисто та неодноразово виконував вказівки Гладковського О.В. щодо прийому, супроводження, обслуговування, оплати за рахунок «Укрінмашу» витрат по обслуговуванню делегацій, які прибували в Україну.

Так, наприклад, на початку 2019 року в Україну прибули представники компаній, які займаються відновлювальною енергетикою, постачанням продовольчих товарів, ІТ-технологіями, громадяни США, Індії, ОАЕ, Лівану (орієнтовно 8-10 чол.). Вказані особи, за вказівкою Гладковського О.В., через зал офіційних делегацій зустрічалися співробітниками «Укрінмашу» та на службовому транспорті підприємства пересувалися по місту протягом тижня під час зустрічей з представниками українських, здебільшого, приватних компаній.

Так, було задіяно 4 автомобілі та 5 співробітників УІМ, які замість поточної контрактної роботи займалися організацією зустрічей та супроводженням вказаних іноземців. Активну участь у вказаних заходах приймали такі особи, як заступник міністра економіки Бровченко (на той час), представники міністерства інфраструктури тощо.

Заслуговують на увагу також факти розтрати коштів «Укрінмашу» на наступні цілі:

  • нібито купівля коштовних подарунків (ручки з коштовним камінням) для вручення високопосадовим особам іноземних держав під час міжнародних виставок з ОіВТ, а насправді їх привласнення Слюсаренком С.В., Висоцьким Б.Ю. та Шрамком Ю.Л.;
  • нецільове витрачання коштів з корпоративних банківських карток (щомісячно вказані картки поповнювалися для Слюсаренко С.В., Висоцького Б.Ю. та Шрамка Ю.Л. на 300 тисяч гривень) на власні потреби, зокрема, походи по ресторанах з друзями та купівлю одягу.

Виходячи з вищевикладеного, великий подив викликає мовчання цілого департаменту безпеки «Укроборонпрому» на чолі з паном Бушуєвим, який є заступником Абрамавичуса по безпеці та антикорупціонера Мустафи Найєма, які спокійно погоджують кандидатуру Шрамка на призначення генеральним директором ДП ДГЗІФ «Укрінмаш».

Хотілося б задати питання всьому керівництву на чолі з Абрамавичусом, це таке очищення «Укроборонпрому» через призначення на посаду державної компанії особи, яка фактично знищила та розікрала колись успішну компанію.

Тому, послідовним було б вивчення цієї інформації і не тільки цієї, ДБР, НАБУ та їх відповідна реакція на бездіяльність в тому числі Укроборонпрому.

Продовження буде… В наступних публікаціях очікуйте ще більш резонансу інформацію про «молодого реформатора» Шрамка.

Источник:  skelet-info.org

Next Post

Ігор Суховетрук та сімейний бізнес за принципом замкнутого кола — «все в сім’ю»

Вт Янв 21 , 2020
Що нам вiдомо про кiстяк правоохоронної системи України? Насамперед те, що тут, як і багато років рaніше, панує кругова порука — кожен мaє на сусіда компромат. Решта тримається на сімейних кланах.