Володимир Бондар обклав лісгоспи корупційною «панщиною»?

Часи беззмінного лісника Януковича — Віктора Сівця повертаються, а точніше запроваджені ним схеми «оподаткування» вітчизняних лісництв. Впровадженням старих правил по власному збагаченню зайнявся ще недоназначений перший зам Лісагентства  Володимир Налькович Бондар на пару зі своїм куратором і спонсором Богданом Колісником. Схему відпрацьовують поки що на Львівщині, та це тимчасово – в перспективі вся країна.Лісова галузь України замість того, щоб стати одним зі стовпів стабільного розвитку економіки держави, стала синонімом негативним явищам нашого суспільства: корупція, хабарництво, злочинність. І змінити це, здається, неможливо. Адже навіть після  двох років війни, люстрації, показової боротьби з корупцією – надприбутки які «сім’я» Януковича отримувала з лісу не дають спокою оновленим можновладцям. Рахуйте самі, за «хлібне» місце в лісництві претенденти готові викладати шалені суми – до 200 тисяч євро. Їх періодично затримує СБУ, але це мало кого зупиняє. Численні скандали стали нормою.

Старі/нові корупціонери

 

От і зараз у галузі набирає обертів гучний скандал: на фоні спроб реформувати лісову галузь, до її керівництва протягнули дуже сумнівну особистість. Зокрема мова йде про Володимира Нальковича Бондаря – колишнього нардепа, голову Волинської ОДА та теперішнього депутата тієї ж Волинської області.

12279059_1722759521272629_8544607205664935818_n.jpg

Людина ні яким чином не пов’язана з лісом раптово виграла конкурс на посаду першого заступника голови Державного агентства лісових ресурсів.

Хоч ні, з лісом Бондар пов’язаний дуже тісно – за часів губернаторства він продав посаду головного лісника області своєму товаришу та спонсору Богдану Коліснику. Вони разом з 2005 року зухвало «доїли» обласний ліс – виводили майже половину всього заробленого лісгоспами на свої рахунки. До речі, Колесник цим займався аж до 2014 року, допоки активісти не змусили його піти з посади.

top-photo.jpg

Схеми у партнерів були відпрацьовані відмінно. І боятися їм було нічого. Адже частину прибутку вони регулярно віддавали «сім’ї». Натомість їх не чіпали. Яскраве тому підтвердження – знищення зубрів на Волині. Активісти ще у 2013 році скаржилися Януковичу на Колісника, мовляв, він робить все щоб знищити зубрів, за час його роботи з 56 голів залишилося лише 12. Все це лісник робив, щоб не збільшувати заповідну частину лісу де мешкали тварини, адже це зменшило б площі рубок.

кол.jpg

До речі, Колісник був спонсором анти-майдану, та фінансував тітушок. Тому офіційний доступ до влади йому закритий. Але його підшефний Володимир Бондар засвітився як активіст Луцького майдану, а тому йому всі шляхи відкриті.

 

Перша схема – всі по мільйону

Проштовхнути Володимира Бондаря на посаду першого заступника Коліснику виявилося дуже коштовно, саме тому «підприємці» вирішили не гаяти часу: починати запроваджувати свої схеми, навіть не чекаючи коли прем’єр-міністр підпише призначення. Фактично, наразі Володимир Налькович Бондар не є чиновником великого рангу, та це йому не заважає.

Як повідомив lvivnews.net, Бондар та Колісник наразі їздять лісництвами Львівщини. Свої візити вони офіційно назвали інспекцією. Але після неї ошелешені керівники лісництв готові звільнятися, мовляв, краще без роботи чим на нарах.

На правах анонімності, лісник зі Львівщини розповів, що Володимир Налькович Бондар «пояснив» їм нові умови праці – лісництво щомісяця має відраховувати особисто йому 1 млн. грн. А тих, хто не погоджується лякають кримінальним переслідуванням з боку прокуратури. Пан Бондар пояснює, що має дуже гарні дружні стосунки з генеральним прокурором України Віталієм Луценко, останній навіть радився з ним, кого призначити заступником прокурора Волинської області.

2.jpg

Тому Бондар нікого не боїться. Більше того, йому не буде проблематично ініціювати прокурорську перевірку чи відкриття кримінальної справи проти незгодних.

Перспективи – буремні

В експертному середовищі, під час приватних розмов, зазначають, що це лише початок «гастролей» Бондаря та Колісника по лісництвам. На заході більше лісу, тому з відти й почали, а потім рушать і в інші області.

Подейкують, що лісники нічого іншого від цього тандему не очікували. Просто не думали, що схеми, відкати та побори почнуться так швидко. Якщо врахувати, що в Україні без Криму та Донбасу є 313 лісгоспів, то отримаємо 313 млн. грн. Це приблизна сума відкату, який може осідати в кишенях Володимира Нальковича Бондаря та Богдана Колісника.

І це лише одна зі схем. Експерти не виключають, що вже зовсім скоро ці два нерозлучних товариша візьмуть під своє крило всі незаконні рубки, опрацюють схему експорту лісу кругляка, що сьогодні заборонено, під виглядом дров. Окрім цього, в перелік їх інтересів потрапляє і діловий ліс який продають з аукціонів. Висока посада, та впливові захисники у владі, дозволить Бондарю та Коліснику змусити лісництва віддавати їм частку круглого лісу, яку вони потім перероблять на своїх підприємствах у Волинській області.

«В мене є дуже багато планів. Вважаю, що в Маневичах повинен працювати великий деревообробний комбінат», — ще у 2015 році казав Колісник.

1415566854_penki-byloy-lyubvi.jpg

Тому це лише квіточки, ягідки слід очікувати через якийсь час. Невгамовний апетит Володимира Нальковича Бондаря та його друзів невідворотно призведе до збільшення чорного ринку деревини. Незаконних рубок стане в рази більше, ба навіть від планових в держбюджет буде надходити менше коштів. Тому мова вже не йтиме про реформу галузі, вже за кілька років доведеться боротися з екологічною катастрофою – рятувати українські ліси.

P.S. Цікаво, що з цього приводу думає сам Юрій Віталійович Луценко. Чи відомо йому про те, що по країні їздить Володимир Бондар з «друзями» та від імені генерального прокурора вимагає «мзду» з лісників? Чи вписується це в концепцію очистки влади та боротьби з корупцією?

источник:  antikor.com.ua

Next Post

Руслан Демчак задекларував 305 кг грошей купюрами по 500 грн?

Сб Окт 29 , 2016
У соціальних мережах обурилися з приводу кількості готівкових коштів, які задекларував народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Руслан Демчак.