Vegano Hooligano: як ресторан виявився «пральною машиною» у руках Рудольфа Краєвського

Мережа веганських кафе Vegano Hooligano, яка працює в Україні з 2016 року, закрила свої заклади у Києві через фінансові труднощі. Колишні працівники закладів звинувачують засновника мережі Рудольфа Краєвського у шахрайстві.«Друзі, вже сьомий рік ми працюємо для Вас, для тварин, для планети. Сьогодні ми кажемо «Не прощавай!». Але на певний період, для того, щоб стати кращими для Вас, ми зачиняємо нашу київську мережу закладів. Ми обіцяємо повернутися оновленими, кращими та доступнішими», — такий допис з’явився на сайті Vegano Hooligano 17 жовтня.

Деякі колишні співробітники розповіли Громадському, що підприємець мав значні заборгованості із виплат зарплат. За словами колишніх працівників Vegano Hooligano, суми заборгованостей становлять він кількох тисяч гривень до кількох десятків тисяч.

Частина з них стверджувала, що коли вони намагалися домогтися пояснень, підприємець відповідав цитатами з Біблії, пропонував покаятися в гріхах. Також деякі працівники зазначили, що підприємець безпідставно звинувачував їх у вживанні наркотиків.

Костянтин, засновник та співвласник київського міського простору «Скворечник» у вересні 2019-го разом з Краєвським займався організацією фестивалю Kyiv Vegan Boom. Відтоді, за його словами, підприємець заборгував йому 10 тисяч грн.

Читайте также: Суд Києва пом’якшив запобіжний захід екс-”беркутівцю”, що має відношення до розстрілів на Майдані у 2014 році
Дівчина Діана розповіла, що працювала у Vegano Hooligano завідувачкою закладу з квітня цього року і майже до закриття у жовтні.

«Проблеми із невиплатами почалися влітку, коли каси були погані. Намість щотижневої виплати суми за фактично відпрацьований час, виплачувалося по 100-500 грн, залежно від наявної готівки в касі. Іноді вдавалося випросити більше. Але потрібно було реально клянчити. При тому, що гроші тобою зароблені», — зазначила вона.

«Під час останньої розмови з Рудольфом він сказав, що ми халявили, погано працювали і всі маємо залежність від наркотиків. І що, власне, це ми занапастили його бізнес. І ще, що він молитиметься, щоб в нас все було добре. І що любить нас», — додала дівчина.

Вона також зазначила, що в останній день роботи магазину при кафе взяла з дозволу Краєвського товару на 3 300 грн, «розуміючи, що це краще, ніж нічого». Станом на сьогодні борг Діані, за її словами, становить 5 500 грн.

Сергій працював у закладі Рудольфа з 16 липня по 12 жовтня 2019 року — спочатку адміністратором, а потім кухарем. Каже, що зарплатню отримував три рази частинами, останній раз отримав 500 грн за зміну 12-го жовтня, і борг, який йому винні за роботу, складає 18 300 грн.

Віктор, який працював у Vegano Hooligano адміністратором, каже, що йому не платили три місяці, й борг становить 36 тисяч грн.

Власник мережі Краєвський визнав, що й справді має борги перед орендодавцями, постачальниками та працівниками закладів.

Він сказав, що з грошима виникли «через невиправдано високу вартість оренди» та через те, що «працівники вчасно не повідомляли про те, що кількість замовлень зменшилась». Підприємець також зазначив, що «співробітники не хотіли працювати і не забезпечували якості обслуговування, це помітили гості й продажі упали».

На запитання, чи справді він звинувачував персонал у вживанні наркотиків і чи були у нього підстави це стверджувати, Краєвський відповів, що у нього справді були деякі підозри і що «це дуже страшна тенденція в Україні». Обґрунтовував такі підозри він «перепадами у настрої, скандальністю та небажанням працівників брати відповідальність».

Краєвський додав, що планує відкрити новий заклад, коли вирішить проблеми з фінансами.

Истчоник:  antikor.com.ua

Next Post

"Укрспирт" ждут тревожные времена

Чт Окт 24 , 2019
Президент Украины Владимир Зеленский зарегистрировал в Верховной Раде законопроект, в котором предусматривается ликвидация государственной монополии на производство спирта. Как отмечают в пресс-службе Офиса президента, норма может заработать уже с 1 января 2020 года.