ТОВ «Тева Україна» вирішило «напилити» 107 мільйонів

з 2014 року ТОВ «Тева Україна» отримало підрядів на 107,19 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро» та «ВДЗ».

Більшість коштів, а саме 68,70 млн грн. припадає на закупівлі Міністерством охорони здоров’я України ліків для хворих на розсіяний склероз та хворих із трансплантацією у 2014-2015 роках. Ще 26,27 млн грн. фірма отримала від державного підприємства «Медичні закупівлі України» МОЗ України у серпні 2020 року за препарати для лікування раку.

Решту замовлень зробили органи місцевої влади та лікарні різного підпорядкування.

Створене в 2006 році київське ТОВ «Тева Україна» зі статутним капіталом 1,76 млрд грн. належить нідерландській «Teva Pharma B.V». Це дочірнє підприємство міжнародної компанії «Teva Pharmaceutical Industries Ltd.» зі штаб-квартирою в Ізраїлі, найбільшим акціонером якої є інвестиційна компанія «Capital Research and Management Co» зі США.

Директором «Тева Україна» є Дмитро Спіцин. Він також керує ТОВ «Актавіс Україна» нідерландських компаній «Actavis Dutch Holding B.V.» і «Actavis Holding Asia B.V.» та ТОВ «Ратіофарм Україна» німецьких компаній «Ratiopharm GmbH» і «Merkle GmbH».

Як повідомила платформа «Ліга антитрасту», антимонопольний департамент Міністерства юстиції США 25 серпня звинуватив компанію «Teva» у завищенні цін на ліки внаслідок картельних змов мінімум на $350 млн. Звинувачення були висунуті після тривалих безуспішних перемовин між державою та фірмою про добровільне визнання порушення.

Процес по «Glenmark» і «Apotex» – іншим двом компаніям, що звинувачуються у одній із трьох змов із «Teva», яка стосувалась підвищення цін на правастатін та інші дженерики, –  рухався швидше. «Apotex» ще 7 травня визнала свою вину та погодилась сплатити штраф у розмірі $24,1 млн. «Glenmark» 14 липня отримала свій обвинувальний акт.

Фігурантка другої змови щодо дженериків проти захворювань шкіри артриту, судом, болю і тромбів «Taro» 23 липня визнала свою вину і погодилась сплатити штраф $205,7 млн.

Учасниця третьої змови «Sandoz» у березні також визнала вину та погодилась сплатити штраф у розмірі $195 млн. «Sandoz» разом із «Teva» змовились тримати високі ціни на ліки-дженерики проти раку мозку, артриту, гіпертонії.

Перемовини між «Teva» і Мін’юстом тривали довше, ніж зі всіма іншими компаніями. При цьому поки «Teva» обговорювала з Міністерством можливу угоду зі слідством, вона не витрачала дарма час і рекламувала свою роль у виробництві ліків проти коронавірусу.

За неофіційними даними, «Teva» та Мін’юст не зійшлись в двох аспектах: основний – категоричне небажання визнавати провину та другий – розмір штрафу. Звинувачення були висунуті після недосягнення згоди між директором «Teva» Каре Шульц та керівником антимонопольного відомства Маканом Дельрахимом на останніх перемовинах 25 серпня.

Істочник:  nashigroshi.org

Next Post

Укрзалізницю "топлять"?

Чт Сен 10 , 2020
Про зловживання в колійному господарстві «Укрзалізниці», особливо що стосується проведення сумнівних або відверто злочинних тендерів, майже щоденно з’являються публікації в ЗМІ, соцмережах та телеграм-каналах.