Сергій Шапран та схеми В’ячеслава Супруненка

Мода російських олігархів на зарубіжні палаци, володіння футбольними клубами і океанськими яхтами, розмірами, що наближаються до революційного крейсеру «Аврора», радісно підхоплена деякими українськими бізнесменами.У послідовники російського «алюмінієвого короля» Олега Дерипаски, який володіє яхтою Elden, записався глава правління промислового холдингу AlumetaGroup, який займається виробництвом з легкого металу, Сергій Шапран.

Молодий яхтсмен

З берегів Дніпра тепер можна помилуватися його особистою яхтою «Принцеса Вікторія». Нехай вона не така величезна, як плавучі резиденції мільярдерів Алішера Усманова або Андрія Мельниченка, але вартість її все ж перевалила за мільйон євро, що дало її власнику право вступити до престижного клубу вітчизняних мільйонерів. Яхта марки Princess V6 побудована в Великобританії та оцінюється, в залежності від внутрішньої обробки, в суму, що сягає півтора мільйона євро. Власник спокійно може захопити з собою в недільний водний круїз вісім приятелів або приятельок, яких розмістить в 4-х комфортабельних каютах. Дорога іграшка призначена для зняття стресу, щосупроводжує повсякденну працю керівника сучасної великої алюмінієвої компанії.

Передове українське підприємство BRAZ 

Виробничим ядром AlumetaGroup є Броварський завод алюмінієвих конструкцій. Металургійному підприємству, яке розташувалося в передмістях Києва, для простоти і стислості при своїли абревіатуру BRAZ. Дві інші складові частини холдингу носять її в своїх назвах. BRAZ Line займається продажем продукції заводу, а BRAZ Consruction вдає із себе інжинірингову компанію, що розробляє вироби з легкого металу, що застосовуються в фасадних рішеннях, дверних і віконних системах і внутрішніх перегородках. Ще одна складова Acore Development Group зосередилася на будівництві.

Сам BRAZ випускає не просто виливки з металу, а спеціальний профіль, який використовується в каркасах вікон і дверей, а також в несучих конструкціях сонячних батарей і системах зовнішнього освітлення, які використовують сучасну світлодіодну техніку. Акцент на хайтек явно простежується у всіх напрямках діяльності Alumeta Group, чим пишається засновник і глава холдингу. Компанія постійно бере участь в електронних торгах системи ProZorro. За його власним визнанням, ретельно зібрана ним компанія молодих менеджерів з різних країн зуміла зробити справжній прорив, зробивши за звичай енерговитратне металургійне виробництво енергоефективним.

Високотехнологічний спосіб крадіжки

Нещодавно з’ясувалися дуже цікаві деталі впровадження найбільш високотехнологічних розробок в повсякденність BRAZ. Комісія метрологічної служби компанії ПАТ «Київоблгаз» разом з експертами Держстандарту змогла дістатися до вузла обліку газу, що надходить на Броварський завод алюмінієвих конструкцій. Печі підприємства плавлять метал, використовуючи «блакитне» паливо. Для більшої надійності члени комісії вели відеозйомку. Їх інтерес до BRAZ був викликаний підозрами в нечесності власника підприємства. Газівники ніяк не могла звести дебет з кредитом. Прокачується до споживачів газ у величезній кількості кудись безслідно випаровувався. Підозри в шахрайстві підтвердилися повністю. Устаткування було опечатано підробленими пломбами.

«Київгаз» ніякого відношення до їх установці не мав. Більш того, зловмисники проникли всередину «мізків» складних лічильників, змусивши їх вважати в 9 разів повільніше. Саме на таку цифру орієнтувалося змінене програмне забезпечення. Хайтек в чистому вигляді! Чи не складний підрахунок споживання газу всіма печами заводу і показань лічильника дозволив розрахувати, що BRAZ крав близько 120 000 кубометрів газу на місяць. «Київоблгаз» відразу донарахував 47 млн ​​гривень за користування спожитим ресурсом. Підозри в упередженому ставленні до окремого споживача, висловлені керівництвом заводу, газовою компанією були рішуче відкинуті.

Насправді BRAZ виявився ніби ні до чого по відношенню до масштабного шахрайства. Сам вузол обліку належить і обслуговується ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття» ─ посередникуміж «Київоблгазом» і алюмінієвим заводом. Варто ретельно задуматися про значення назви ТОВ. Не інакше його автори припускають, що в третьому тисячолітті шахраї не тільки не переведуться, а будуть інвестувати в найвитонченіші способи обману. Судячи з реалізованої хитрою схемою газопостачання, злодійство замислювалося задовго і принесло свої результати. Не випадково, дуже швидко у першої людини в BRAZ Сергія Шапрана у власностіз’явилася шикарна яхта.

Вперше згадка про нині процвітаючого бізнесмена з’явилося шість років тому. Шапран намагався балотуватися до Верховної Ради. Згідно з поданою декларацією про майно у кандидата в нардепи не було навіть власного житла. Безхатченко, та й годі! Разючі змінив достатку відбулися зі вступом у володіння Alumeta Group.

Таємна історія BRAZ

Не менш разючі зміни відбулися з виробничим «серцем» холдингу BRAZ. У 2009 році тодішній Броварський завод алюмінієвих конструкцій оголосив про своє банкрутство. Не було замовлень, не було оборотних коштів. Через 2 роки він був приватизований і зараз з’ясовується, як не дивно, за заниженою вартістю. Виявляється, що на всьому пострадянському просторі є тільки три таких унікальних за своїми можливостями виробництва. Два заводи знаходяться в Росії, а ще один ─ в Броварах. Тим більше дивним здається лихо,яке спіткало його. Шлях до сталого економічного становища був досить простим. Після зміни господаря на заводі життя просто закипіло. Печі почали плавити метал цілодобово без вихідних. Причина чуда полягала в тому, що власником майбутнього BRAZ стала компанія Industrial Property Investments, яка, в свою чергу, належить британській Worldwide Industrial Properties і українській громадянці Світлані Миколаївні Костюк.

На життя і на володіння виробничими активами вона змогла заробити на посаді найманого генерального директора юридичної фірми «Правознавство». Піднявши документи про державну реєстрацію юридичної фірми, неважко з’ясувати імена її справжніх власників. Ними виявилися досить відомі в Україні люди ─ брати В’ячеслав і Олександр Супруненки. Молодший з братів В’ячеслав Супруненко ─ тричі депутат Київської міської ради, колишній зять столичного голови Леоніда Черновецького, в простолюдді «Льоні-космоса». Олександр Супруненко з осені 2014 року має статус діючого народного депутата України і входить до фракції «Воля народу». Ніяких слідів присутності Сергія Шапрана серед власників Alumeta Group немає і в помині. Виходить, молодий олігарх всього на всього зіц-голова в бізнесі сімейства Супруненків, які з різних причин не бажають зайвий раз демонструвати своє багатство. Колишній плачевний стан заводу явно виник неспроста.

В’ячеслава Супруненка неодноразово підозрювали в різних темних махінаціях під час перебування екс-тестя на чолі міської влади. Старший брат довгий час вважався в сімейному резерві і особливої ​​ділової активності не виявляв до останнього часу. Тільки зовсім нещодавно він домігся реєстрації приватної банківської групи в Україні, де є його частка участі. Alumeta Group зі «смотрящим» від сімейства Шапрановим явно приносить прибуток.

 

( на фото Олександр Супруненко )

Сергій Шапран, як виявилося, теж хлопець не промах. Раніше він носив інше прізвище ─ Коробка. Воно йому явно здалося немилозвучним. Наслідувати росіянинаДерипаску, що залишив в недоторканності прізвище, як йому дісталося від предків, він не захотів. Прикладом для наслідування Шапран-Коробка вибрав іншого російського олігарха Романа Абрамовича, який свого часу купив лондонський футбольний клуб «Челсі». Поки у голови правління Alumeta Group грошей вистачає тільки на провінційну команду «Бровари».

Источник:   pravdatut.ua

Next Post

Имущество банкрота Олега Бахматюка уходит с молотка

Сб Окт 27 , 2018
Исполнительная служба Министерства юстиции продает в системе СЕТАМ 68% торгово-выставочного комплекса Квадрат-Шулявка (ТЦ Навигатор), расположенного в подземном переходе на ул. Довженко в Киеве.