Сергій Курченко та його послідовники: “криші” і механізми оборудок

Чинній владі часто ставлять у заслугу те, що вона вигнала з країни попередників і позбавила їх контролю над українським бізнесом. З одного боку, якщо не враховувати найзухваліші винятки а-ля Медведчук, на перший погляд це так. «Сім’я» Януковича у вигнанні милується депресивними ростовськими краєвидами, всесильний колись Портнов розважає з екзилю ватних домогосподарок у соцмережах, Царьов та інші маргінали рвуть піджаки в ефірах російських телеканалів. Начебто все нормально. Але коли починаєш розбиратися, розумієш, що насправді майже всі залишились при своїх, і не просто всі, а навіть найодіозніші персонажі нашого з вами недалекого минулого. Помінялися лише назви, “криші” і механізми оборудок. Сьогодні ми поговоримо про один з таких випадків.

***

Для початку я мушу познайтомити з Ігорем Гуменним. Гуменний — власник UBC Group, найбільшого в Європі виробника холодильного і пивоварного обладнання, відомий респектабельний бізнесмен, який часто виступає в ЗМІ, проводить семінари та конференції, позиціонуючи себе як бізнесмена нової формації. Ось тут ви можете подивитися один з його публічних виступів. Сучасна обізнана людина, практично український Джобс. Утім, наші джобси мають свою специфічну відмінність, яка полягає у мутному напівкримінальному шлейфі від усього, що вони роблять. Нічого не вдієш — яка країна, такі джобси.

В минулому Ігор володів групою компаній «Експогаз», відомою тим, що саме звідти розпочав свій стрімкий кар’єрний зліт гаманець Януковича Сергій Курченко, який за останні п’ять років тотально монополізував промисловість на окупованих територіях українського Донбасу.  Також Курченко — єдиний бізнесмен, який має дозвіл на вивезення металу та вугілля з “ЛДНР” до Росії і ЄС, і це є промовистим свідченням його привілейованого положення в країні-агресорі. Раніше “Експогаз” був структурним підрозділом UBC Group Гуменного, а зараз входить до бізнес-групи Курченка.

Процес і умови передачі підприємства Курченку досі залишаються відомими вузькому колу втаємничених осіб, але мої джерела стверджують, що насправді Гуменний і Курченко — партнери. Курченко за допомогою російської влади прикриває бізнес Гуменного в окупованому Криму і сприяє його розвитку на території РФ, Гуменний на паритетних умовах займається виробництвом і виведенням грошей у готівку.

Умови, створені для Гуменного в РФ, вражають. Наприклад, з матеріалу Рустам Минниханов обсудил с главой UBC Group строительство в РТ завода холодильного оборудования, розміщеному на сайті “ТАТАР-ИНФОРМ” 18 грудня 2018 року ми дізнаємося про зустріч цілого президента Татарстану з бізнесменом Гуменним, на якій вони обговорюють перспективи будівництва на території Татарстану нового заводу. Нагадайте, скільки українських бізнесменів мають такі можливості на території РФ і чи можливо це без благословення тамтешньої влади? Очевидно, що ні. Ще одне підприємство Гуменного, ПРАТ “УКснаб”, безпроблемно володіє шикарним рестораном “Старгород” у Санкт-Петербурзі.

Але якщо наявність бізнесу на території РФ попри всю очевидну аморальність у суспільстві досі залишається дискусійним питанням, існують речі, які вступають у  пряму колізію з чинним законодавством. Зокрема, щодо ведення бізнесу в Криму.

UBC Сool, один з підрозділів UBC Group, який займається розробкою і виробництвом холодильної техніки для напоїв і продуктів. Має три заводи: “Укснаб” (Красноперекопськ, АР Крим), завод в місті Дергачі, Харківська області, Україна і новий завод у Вінниці, відкритий в кінці 2018 року за участю Прем’єр-міністра Гройсмана. Як ми бачимо, Гуменний успішно підтримує зв’язки з можновладцями по обидва боки україно-російського кордону. При цьому Гуменний не приховує своїх намірів не припиняти роботу на окупованій території і, відповідно, поповнювати бюджет окупаційної влади. Санкції з боку росіян Гуменного не лякають.

Після анексії Криму компанія продовжує виробляти холодильне обладнання на Красноперекопському заводі і завозити його в Україну для підприємств компаній “Карлсберг”, “Сандора” та інших з використанням підроблених документів, що відповідно до українського законодавства є злочинами, а саме — контрабандою і тісно пов‘язаним з нею ухиленням від сплати податків. В якості підтвердження  цього факту — інформація по митній базі про завезення обладнання.

В митних документах зазначається, що обладнання, вироблене в Криму, постачається на територію України і в країни ЄС російським «ООО “ТД “Холодильное оборудование”, Білгородська область, Шебекинский район, с. Нова Таволжанка, Піонерська вулиця, б/н. В реальності це підприємство нічого не виробляє, там просто переклеюються бірки на вироблене в Криму обладнання для експорту з РФ в України і ЄС. За зазначеною адресою нема виробничих потужностей, там просто перевалка, що  дуже легко з’ясувати за допомогою Google Maps (для порівняння — ось так із супутника виглядає красноперекопський завод Гуменного). Більше того, відповідно до російського КВЕД, профіль ООО “ТД “Холодильное оборудование” — не виробництво, а, цитую, “торговля оптовая прочими машинами и оборудованием”. Таким чином, підприємствами Гуменного на постійній основі, за мовчазної згоди контролюючих та правоохоронних органів здійснюється контрабандне ввезення обладнання на гігантські суми, що компетентні органи мали давно зафіксувати і вжити передбачені законом заходи.

Географічне розташування активів UBC Group — Крим, Харків, Вінниця —  створило практично необмежені можливості для здійснення неконтрольованого державою обігу  фінансів у єдиній корпоративній системі з Росії в Україну і навпаки. Тісний зв’язок Гуменного з українською владою і Курченком дає всі підстави обґрунтовано підозрювати їх у змові. Не дивно, що за таких умов UBC Group давно стала монополістом на ринку, витіснивши всіх, хто мусив грати за правилами. Але, якщо чесно, я не чекаю, що цим зацікавиться Антимонопольний комітет, органи фінансового контролю та СБУ. Люди, заводи яких відкриває Прем’єр, напрочуд стабільно залишаються в цій країні недоторканими.Источник: https://censor.net.ua/b3121159

Источник:  censor.net.ua

Next Post

Любов Цимбалюк: вибори провалила, дітей – обдурила

Вт Апр 9 , 2019
Вже перший тур президентських виборів показав, хто буде рватися до влади через парламент і місцеві органи самоврядування, щоб наблизитися до корупційних потоків нової влади, щоб смачно їсти і солодко спати.