Олег Сало став над громадською мораллю і законами?

„Можете до мене більше не підходити”, — сказав обласний депутат Олег Сало своїм односельцям і виборцям з села Лавриків на Жовківщині, коли дізнався, що понад 90% лавриківців у першому турі проголосували за Ющенка.

Свого часу Олег Сало подарував лавриківському храмові новий дзвін. І з притаманною йому скромністю наказав відлити на ньому своє ім’я. Кажуть, зараз дзвона знято і він стоїть на подвір’ї вілли пана Сала. Може, брешуть заздрісники?

Водій генерала Сала, сам того не відаючи, серйозно „підставив” шефа. На автомобільній заправці посходилися водії, аби подивитися на небаченої у наших краях краси й дороговизни лімузин. Спеціально замовлений „Фольксваген”, за словами хвалькуватого „водили”, справді всередині щедро інкрустований рідкісними породами дерева, має бар, телевізор, кондиціонер. І справді коштує сто тисяч доларів. Для переконливості водій навіть повідчиняв двері, щоб показати усю цю красу. За такі гроші можна було купити із двадцять патрульних „Жигулів”.

„Що мізерніша особистість начальника, то більше йому потрібно охорони, лімузинів, кабінетів, аби її приховати”. (Народна мудрість).

11 вересня 2003 року Комітет Верховної ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією скерував на ім’я прем’єр-міністра Януковича В.Ф., голови Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президенті України Колінко О.М., секретаря Ради національної безпеки і оборони України Радченка В.І. і Міністра внутрішніх справ Білоконя М.В. депутатський запит

„Про вжиття негайних заходів щодо виконання рішення Комітету Верховної ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією від 11 червня 2003 року про звільнення з ОВС начальника УМВС України на Львівській залізниці Сала О.М.”

Увесь документ, ксерокопія якого потрапила до редакції, має обсяг 11 сторінок дрібного машинопису, тому, за браком газетної площі, довільно наведемо лише деякі витяги з нього.

…”Було викрито низку грубих порушень законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією не тільки з боку окремих громадян чи злочинних угруповань, а, як це не прикро, й серед керівників правоохоронних органів, які самі повинні боротися з цим злом”.

„Ситуація, що склалася навколо колишнього начальника УДАІ УМВС України у Львівській області, а нині – начальника УМВС України на Львівській залізниці полковника міліції Сала О.М., вийшла з-під контролю і настільки тривожна та непередбачувана, що в разі невжиття негайних дієвих заходів може завдати великої матеріальної і моральної шкоди МВС України і державі вцілому…

… У серпні 1989 року, будучи начальником Жовківського МРЕВ УМВС України у Львівській області, Сало О.М. та його підлеглий Джуляк В.І. зняли з обліку автомашину „Мерседес” без присутності власника. Як потім з’ясувалося, власник був убитий за три дні до цього, а автомашину знімав з обліку один із підозрюваних у скоєнні вбивства. Ми не наполягаємо на тому, що Сало О.М. і Джуляк В.І. були у змові зі злочинцями, хоча і не виключаємо цього, але через їхню халатність вбивці не були затримані під час зняття автомашини з обліку і, як наслідок, перебувають у розшуку понині, а злочин залишився нерозкритим.

У 2000 р. Комітет… виявив десятки випадків реєстрації не розмитнених машин у Жовківському МРЕВ УДАІ УМВС України у Львівській області, саме в той час, коли Сало О.М. очолював дане МРЕВ…

У травні 2000 року, працюючи начальником МРЕВ УДАІ УМВС України у Львівській області, Сало О.М. незаконно зареєстрував викрадену машину марки „Мерседес-380”. За даним фактом прокуратура України порушила кримінальну справу. Слідство веде (Досі? Ред.) Тернопільська обласна прокуратура.

У грудні 2001 року Комітет… скерував подання в Генеральну прокуратуру України та Міністру внутрішніх справ України щодо порушення кримінальної справи по фактах зловживання службовим становищем, службового підроблення, корупційних діянь з боку окремих посадових осіб МРЕВ УДАІ УМВС України у Львівській області, особисто начальника УДАІ… у Львівській області Сала О.М. при реєстрації нерозмитнених машин і їх купівлі в подальшому для потреб УМВС України у Львівській області… По даній справі проходять начальник УДАІ УМВС України у Львівській області Сало О.М. та його родичі і знайомі. Слідство веде Волинська обласна прокуратура (Досі? Ред).

В Комітеті… наявне посвідчення серії ЛВ №0104А, виписане на автомашину марки ВАЗ-2101, д.н. К 7725 ОН. У посвідченні йдеться про те, що дана автомашина „… використовується спецпідрозділом боротьби з тероризмом та захисту учасників кримінального судочинства Управління СБУ у Львівській області в якості позаштатного автотранспорту”. Дане посвідчення, підписане тепер уже колишнім начальником відділу „А” УСБ України у Львівській області Колодязним Ю.М. та начальником УДАІ УМВСУ у Львівській області Салом О.М., надає незаконні переваги власникам автотранспорту при проїзді дорогами України.

… Наказом Голови СБУ 3 грудня 2002 р. Полковника Колодязного Ю.М. звільнено з посади начальника відділу… У той же час керівництво МВС щодо Сала О.М. не вжило жодних заходів реагування, незважаючи на те, що дане спецпосвідчення без печатки начальника УДАІ УМВС України у Львівській області залишилося б простим папірцем.

У процесі перевірки встановлено, що дані спецпосвідчення видавалися, зокрема, членам злочинних угруповань, які активно діють на теренах Західного регіону і за допомогою цих посвідчень переганяли викрадені автомобілі.

… Видно, за „великі заслуги” (Сала О.М. – Ред.) особисто перед колишнім начальником УМВСУ у Львівській області, йому достроково… було присвоєно звання „майор міліції”., а потім, через рік і чотири місяці, знову ж таки достроково і незаконно, отримав звання „підполковник міліції”. Але й цього йому виявилося замало, і в 2002 році Сало О.М. вирішив, що час йому стати полковником міліції. З цією метою він сфальсифікував відповідне подання до МВС України. Тільки завдяки вчасному втручанню і поданню Комітету від 9 серпня 2002 року, керівники МВС України були змушені відмовити йому у незаконному присвоєнні звання.

Окремо слід відзначити факт незаконного нагородження 20 серпня 2002 р. медаллю „За сумлінну службу в прикордонних військах України” Сала О.М. та його найближчого соратника і підлеглого по роботі – начальника батальйону патрульно-постової служби УДАІ УМВСУ у Львівській області Федика В.В.

На звернення народних депутатів України щодо незаконного нагородження, Голова держкомітету у справах охорони державного кордону України Литвин М.М. надав відповідь за №82778 від 20 лютого 2003 р., що „…”факт фальсифікації нагородження відомчою заохочувальною відзнакою – медаллю „За сумлінну службу в прикордонних війська України” – співробітників УДАІ МВС України у Львівській області Сала О.М. та Федика В.В. ПІДТВЕРДИВСЯ.

13 лютого 2003 року група народних депутатів зробила депутатський запит щодо порушення кримінальної справи за фактом виявлення 146 набоїв до вогнепальної нарізної зброї різного калібру, що зберігалися в службовому сейфі працівника УДАІ МВС України у Львівській області та звільнення з посади за укриття злочину начальника УДАІ Сала О.М. та начальника окремого батальйону дорожньо-патрульної служби Федика В.В.

3 лютого 2003 року група народних депутатів звернулася до Міністра внутрішніх справ України із депутатським запитом, у якому перелічила всі вищеназвані „заслуги” Сала О.М. з вимогою негайного звільнення його з органів внутрішніх справ за численні зловживання посадовим становищем, перевищення службових повноважень, службове підроблення, розкрадання в особливо великих розмірах, корупційні діяння, зв’язки зі злочинними угрупованнями.

Проте керівництво МВС України грубо проігнорувало думку Комітету та народних депутатів України і замість того, щоб винести рішення про звільнення з ОВС, 4 квітня 2003 Сала О.М. було призначено заступником начальника УМВС України на Львівській залізниці. Не приступивши жодного дня до виконання службових обов’язків, 7 травня 2003 р. Сало О.М. „пересідає” (точніше, його “пересаджують”) вже в генеральське крісло начальника УМВС України на Львівській залізниці.

Це при тому, що 12 грудня 2002 р. правами начальника УМВС України у Львівській області Салу О.М. за розвал роботи на посаді начальника обласного управління ДАІ наказом №760 було оголошено сувору догану, яку понині у встановленому порядку не знято.

23 квітня 2003 року в УМВС України у Львівській області із МВС України надійшов лист №4307ГН „Про недоліки в роботі апарату УДАІ Львівської області” за підписом Державного секретаря МВС України О. Гапона, в якому наведений перелік конкретних провалів у роботі керівництва УДАІ протягом 2002-2003 років і, як наслідок, міститься вимога негайно вжити дієвих заходів щодо виправлення становища, встановити винних у неналежному виконанні службових обов’язків керівників апарату УДАІ та вжити суворих заходів дисциплінарного впливу. Фактично даним листом О. Гапон визнав вину колишнього начальника УДАІ УМВС України у Львівській області Сала О.М.

До якого цинізму дійшли в апараті МВС України, що, знаючи реального винуватця розвалу роботи в УДАІ УМВСУ у Львівській області, тобто Сала О.М., який у названий період очолював дану службу, при цьому свідомо виводять його з-під відповідальності, намагаючись перекласти його вину на плечі інших…

Наведеним фактам 4 червня 2003 року на засідання Комітету… було дано відповідну оцінку і листом № 06-187-1361 від 18 червня 2003 р. на ім’я Міністра внутрішніх справ України було направлено рішення Комітету від 11 червня 2003 р., в якому рекомендовано відмінити накази про призначення Сала О.М. заступником, а в подальшому начальником УМВС України на Львівській залізниці як таких, що видані з грубим порушенням вимог Закону України „Про міліцію” та Положення „Про проходження служби рядовим і начальницьким складом в органах внутрішніх справ УРСР” та рекомендовано звільнити його з органів внутрішніх справ.

На жаль, колишні керівники МВС України в черговий раз проігнорували здорову думку Комітету, народних депутатів України і з метою прикриття протизаконних діянь Сала О.М. при підготовці і наданні відповіді на подання Комітету в черговий раз надали відписку, на більшість очевидних фактів взагалі не відповіли, а в окремих випадках пішли на відкриту фальсифікацію…”

Нагадаємо зацікавленим читачам, що депутатський запит, уривки з якого наведено, датований 11 вересня 2003 року. Під ним стоять підписи народних депутатів України Семенюк, Волинця, Кирильчука, Чорновола.

Попереду були ще нові „стрибки” карколомної кар’єри Сала О.М. – крісло начальника УМВСУ у Львівській області, генеральські погони, „ламання через коліно” львівських міліціонерів від заступників начальника до патрульних сержантів під час виборчої кампанії, відбирання паспортів і відкріпних талонів…

Зараз Комітет Верховної ради з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією збирає новий „букет” оборудок генерала Сала, щоб подати його знову новопризначеному прокуророві Піскуну. Редакції відомо, що там буде багато нових фактів службових зловживань і власної „комерційної” діяльності пана Сала навколо західних митниць.

Поки-що можемо зробити лише один прикрий висновок: одного разу вступивши у політекономічний клан СДПУ(о), будь-який начальник відразу ставав над громадською мораллю і законами, отримував попереднє відпущення усіх гріхів, зловживань та злочинів.

Источник:  vgolos.com.ua

Next Post

Кирилл Тимошенко разозлил украинцев отчетом о скандальных поставках медицинских грузов

Ср Май 6 , 2020
Заместитель главы Офиса президента Украины и секретарь координационного совета по противодействию COVID-19 Кирилл Тимошенко разозлил украинцев отчетом о скандальных поставках медицинских грузов в страну.