Одеська ДАБІ дивиться «на зовнішність»?

Одеса давно відома, як місто, що притягує людей з авантюрно-бізнесовою вдачею. Обласне управління нібито ліквідованої Держархбудінспекції не є виключенням. Нещодавно її кадровий склад в рамках реформи поповнено дуже неординарними персонами. Діяльність яких викликала бурхливу реакцію місцевих ЗМІ.Так, чергові нові чиновники Одеської ДАБІ, прийняли в експлуатацію ЖК АВАНГАРД, який будується в однойменному селищі під Одесою, не дивлячись на відсутність у будинку ані ліфтів, ані вікон.

Вони дозволили ввести в експлуатацію будинок, будівництво якого ще не завершено: тут немає ліфтів, вікон, повноцінної пожежної сигналізації, що робить проживання небезпечним.

Також будівельники не до кінця виконали облицювальні роботи у коридорах та інших місцях загального користування, в повному обсязі не змонтовали систему електропостачання.

Ось фото станом на 3 серпня 2020 року:

Незважаючи на очевидні факти, довідка про розгляд документів, наданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництва та видачі сертифіката, була підписана 31 липня 2020 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу департаменту ДАБІ в Одеській області Кузьменко А.А.

У документі цинічно вказується, що забудовник виконав всі вимоги щодо доступності комплексу для маломобільних груп населення. Однак, як можна побачити на фото, все це не відповідає дійсності.

Згідно з планами, ЖК АВАНГАРД повинні були здати, ще у першому кварталі минулого року. Проте, як відзначають ЗМІ, будинок досі не годиться для проживання.

Таке прийняття  в експлуатацію ЖК АВАНГАРД свідчить про рівень корупції в цілому Держархбудінспекції, а не тільки в окремому департаменті ДАБІ в Одеській області, який зараз очолює Андрій Грейц. Ми дослідили, наскільки це нове обличчя в системі ДАБІ та яка архітектура корупційної схеми.

Пам’ятаєте, історію з рекордом України 2018 року. Коли перебуваючи на посаді всього 21 день, призначений тодішнім Головою ДАБІ — Олексієм Кудрявцевим, чиновник встановив новий корупційний рекорд в Україні та вивів ДАБІ на перше місце в антикорупційному рейтингу.

Нагадаємо, 16 листопада 2018 року керівника Управління Держархбудінспекції у Херсонській області Циклінського С.В. разом із спільником — Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління держархбудінспекції у Херсонській області Вакуленко В.В. затримали при отриманні хабаря за погодження дозвільної документації.

Тоді був доволі потужний розголос в ЗМІ, але далі все як завжди, нічим не закінчилось.

Але є ще одна маленька деталь: тоді, дивом вдалось сховатись від уваги ЗМІ та правоохоронних органів, ще одному фігуранту корупційної банди ДАБІ – начальнику інспекційного відділу ДАБІ у Херсонській області Андрію Грейцу. Адже, саме він, тривалий час керував місцевими інспекторами ДАБІ, для спонукання забудовників до неформальної економічної активності.

В ті часи, він непримітно був переведений на посаду пересічного інспектора ДАБІ в сусідній Миколаївській області, яку згодом й очолив.

Такий саме партизанський шлях він пройшов й до Одещини. В ролі нового керманича Одеської обласної ДАБІ, він знову сплив з позиції рядового інспектора рідної Херсонської ДАБІ, куди був переведений незадовго до цього. Таким чином, Одеська область, – друга за темпами розвитку будівництва після Києва отримала нове-старе обличчя корумпованої ДАБІ.

Цікавий нюанс: 17 липня 2020, Грейца переведено з інспекційного відділу до відділу по роботі з дозвільними документами, та в той же день він стає виконуючим обов’язки директора Департаменту ДАБІ в Одеській області.

Ви запитаєте, для чого це зроблено? Все дуже просто —  задля того, щоб суміщати розподіл документів на «позитивні» та «негативні» та їх реєстрацію маючи доступ до Реєстру будівельної діяльності. Універсальний солдат ДАБІ – всі функції в одній особі!  Що тільки не зробиш, коли така нестача старих та вірних кадрів.

Але зовсім й не така нестача. По давній українській прикметі, якщо затриманого чиновника не саджають, він перетворюється на відчайдушного решалу.

Зараз, всі питання щодо отримання дозвільного документу або введення об’єкту до експлуатації   «вирішуються»  у самому  приміщення Департаменту  ДАБІ в Одеській області, та забудовники висловлюють  свою вдячність в грошовому еквіваленті у самому приміщенні Департаменту новоспеченому касиру – Владу Вакуленко.

Фото затримання Вакуленка. FB Юрія Луценка
Який також працював… Інспектором в Херсонській ДАБІ під керівництвом того самого Андрія Грейца.

Тут не обійшлося без сімейного підряду. Дружина того самого хабарника Владислава Вакуленко, Інна Бєляєва  працює на різних посадах в Одеській ДАБІ,  ще з часів Януковича, але постійно відповідаючи за видачу дозвільної документації.

Ледь не забули ми про Аллу Кузьменко, яка підписала довідку по ЖК АВАНГАРД. Здогадуєтесь де й під чиїм керівництвом вона працювала?

Саме так, вона також була інспектором інспекційного відділу у Миколаївській ДАБІ за часів керівництва нею Андрія Грейца.

Ось Вам приклад природного явища — круговорот корупціонерів в державному органі.

Це наочні наслідки останньої реформи будівельної галузі, так як її справжні цілі вже стали всім зрозумілі: працівники Держархбудінспекції під прикриттям карантину та політичного даху використовують нові можливості для отримання хабарі від забудовників, по кращим канонам батьків-засновників: Сергія Кучера, Олександра Сергієнко та Олексія Кудрявцева.

Реформа все ще триває, а схеми колишнього очільника Державної  архітектурно-будівельної інспекції України, який нині збирає касу для закриття кримінальної справи про підроблений диплом, працюють.

Його вірний міньон, один з фунтів  команди псевдо-реформаторів – в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Богдан Федоренко, такими кадровими ротаціями відновлює корупційні кластери в регіонах зі швидкістю розповсюдження вірусу COVID-19. Переводячи своїх партизан з тихих окраїн, де вони ховались, до більш «рибних», регіонів, адже реформа буксує, а гроші не сплять.

Источник: antikor.com.ua

Next Post

Владимир Новацкий будет снова наживаться на коммунальном имуществе

Чт Авг 20 , 2020
В первой части материала о «вечном» мэре Южного Владимире Новацкого было написано о том, как городской голова в течении последних 10 лет распродавал курортный городок, и постепенно превращал его в собственную кормушку, наживаясь на коммунальном имуществе.