ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА ПО-ПОЛТАВСЬКОМУ, АБО ЯК ЗА ДОПОМОГОЮ ФІКТИВНОЇ ПРЕС-СЛУЖБИ ПОДІЛИТИ ВЛАДУ

У Полтавській міській раді минулого тижня стався історичний переворот – 29 депутатів висловили недовіру міському голові Олександру Мамаю та проголосували за його відставку. Це стало темою №1 у Полтаві та в деяких всеукраїнських ЗМІ. Проте залишається майже непоміченим факт, що «повалення режиму Мамая» відбувалося за допомогою фейкової прес-служби Полтавської міськради.Як це відбувалося? 13 вересня, напередодні позачергової сесії Полтавської міськради, яку частина депутатів, опозиційні до Олександра Мамая, у соціальній мережі Фейсбук почали з’являтися оновлення на сторінці «Полтавська міська рада». Сторінка не оновлювалася понад рік, останній допис датований 6 жовтня 2017 року. І раптом 13 вересня 2018 року, напередодні позачергової сесії, на сторінці активно почали з’являтися дописи щонайменше несподіваного характеру. Наприклад:

– Що для вас Полтава? Для нас це столиця амброзії. На жаль, кошти, які б і хотілося виділити на боротьбу з нею, йдуть на інші, корисніші речі. На які? А це вже особисте. Бажаємо всім полтавцям терпіння. Цвітіння колись закінчиться і все знову буде добре. Можливо, і у вас.

– Полтава – місто, в якому хочеться поставити кіоск. Хочемо, щоб МАФів у Полтаві з’являлося все більше. А в чому проблема? Захотілося людині з’їсти хот дог в історичному центрі міста, вона одразу це взяла і зробила прямо у власному кіоску. Це ж все для комфорту!  Підтримка бізнесу — це нормальна європейська практика. А Олександр Федорович у нас європейський мер! Більше кіосків у Полтаві, так і заживемо!

Найактивніше дописи з’являлися уже безпосередньо в день проведення позачергової сесії, 14 вересня. І дописи були, як можна бачити із відео та скрішнотів, такими, що викликають подив:


Більше того, полтавським ЗМІ того дня надійшла розсилка від прес-служби Полтавської міськради. Як згодом виявилося, це фейкова прес-служба. Інформація, надіслана цією прес-службою, була новиною під назвою «Чому депутати міськради зніматимуть з посади Олександра Мамая. Позиція голів фракцій», і надіслана із пошти «Прес-служба Полтавської міськради <[email protected]>». Новину не поставило жодне полтавське медіа, окрім комунального видання, яке підконтрольне полтавській обласній владі.  Текст – ідентичний отриманій розсилці, змінили лише занголовок. Підпису, ким надана інформація, комунальне інформагенство не вказало. Прес-служба Полтавської міськради, якою керує Юлія Палієнко, користується поштою  «Прес-служба <[email protected]>». Саме із такої поштової скриньки полтавські ЗМІ рідко, але отримують анонси чи іншу інформацію від влади Полтави. Тобто електронну адресу, із якої йшла розсилка 14 вересня, створили нещодавно, і вона не є офіційною поштою прес-служби Полтавської міської ради.

Юлія Палієнко спростувала причетність Полтавської міської ради і до електронної скриньки, і до сторінки «Полтавська міська рада» у Фейсбуці. Також спростування опублікували на офіційному сайті Полтавської міськради:

Відповідь фейкової прес-служби була миттєвою:

Те, що фейкову сторінку адміністрував і видавав за офіційну прес-службу не представник офіційної прес-служби, яка знаходиться у підпорядкуванні Юлії Палієнко – факт. Але фейковою вона стала цього року, коли знадобилася комусь із представників опозиції для використання у власних політичних інтересах. До цього сторінку наповнювали контентом, який містив звіти про діяльність міської ради, зокрема, мера Олександра Мамая, секретаря ради Оксани Деркач, депутата Андрія Матковського. Також цікавий факт: серед полтавців, які «уподобали сторінку або побували тут» – секретар Оксана Деркач, заступник міського голови Віталій Нікіпелов, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, нардеп Сергій Каплін, деякі депутати Полтавської міськради.

Звісно, помітки із прізвищами відомих у Полтаві політичних персон не є гарантією, що сторінка створювалася як офіційна. Проте на таку думку наштовхує те, що тексти до минулого року були із елементами канцеляризмів, притаманних подібним установам. Але те, що сторінка добряче пограла негативними почуттями полтавців до Олександра Мамая – принесло очікувані результати тим, хто адміністрував фейкову сторінку. Наприклад, останній допис набрав 5,7 тисяч переглядів та понад сотню поширень, десятки захопливих коментарів на підтримку «нової влади Полтавської міськради», «нової прес-служби». Таких результатів не було щодо жодного раніше опублікованого офіційною прес-службою Полтавської міськради. І як кінцевий результат – масова ейфорія полтавців від того, що Мамай, якого давно намагалися зняти із посади, відправлений у відставку. Та залишається відкритим питання, хто натискає кнопочки емоцій за допомогою соціальної мережі, публікуючи смішні відео і дописи, любі серцю полтавцям? І чи зміни, яких, як пише фейкова прес-служба міської ради, чекають серця, для Полтави на краще?

Источник:   nikorupciji.org

Next Post

Александр Бакуменко попался на грязной коррупции

Вт Сен 25 , 2018
Народный депутат от БПП Александр Бакуменко согласился проголосовать за изменения в законе про Государственное бюро Расследований за 50 тыс. долларов США, получив смс-сообщение якобы от Игоря Кононенко.