«ЕЛДІМЕД» — «рога та копита», близькі до керівництва

Відомо, що використані підгузки далеко не завжди поширюють приємний аромат. Але часом не дуже добре пахнуть і свіжі підгузки — або, точніше, ситуація, яка склалася з їх закупівлями в Києві. Однак про все по черзі.

Всі знають, що підгузки необхідні не тільки для дітей — вони потрібні й інвалідам, і людям, яких хвороба прикувала до ліжка. Зрозуміло, такі особи користуються пільгами, і, зокрема, мають право на безкоштовні підгузки. Наприклад, в Києві в нинішньому році за міською програмою «Турбота. Назустріч киянам» на це виділено 72 мільйони гривень. Начебто цієї суми повинно з надлишком вистачити, щоб забезпечити підгузками всіх, хто потребує.

Але далі починаються дивні речі. По-перше, Департамент соціальної політики київської адміністрації почав процедуру закупівлі цього товару тільки в березні нинішнього року. І виділена на це була зовсім інша сума — лише 15 мільйонів гривень.

Однак і вона не настільки мала, щоб не знайшлося компаній, охочих поборотися з-за цього контракту. Охочих і справді виявилося чимало. В Україні ринок підгузків досить великий, їх можна купувати більш ніж у шістдесяти постачальників — в основному це представники європейських виробників. Так що в плані ціни і якості тут важко поскаржитися на відсутність вибору.

З-поміж претендентів на це замовлення підгузки за найнижчою ціною запропонувало ТОВ «Євротехнології», але його заявка була відхилена. Та ж доля спіткала і «БЕМІКС», і «БЛУМІ» …

Річ у тім, що правила конкурсу були складені таким чином, що не порушити їх було неймовірно складно. Наприклад, компанія повинна була документально підтвердити, що у своїй діяльності користується печаткою, що вона згодна з правилами щодо мови використовуваної на конкурсі документації … Якщо ви знаєте, як ці фактори позначаються на якості підгузків — значить, ви знаєте більше, ніж я.

Було висунуто і ще одна вимога: розглядалися тільки заявки від компаній, які мають досвід постачання медичних матеріалів, хоча в попередні роки йшлося тільки про досвід постачання підгузків і інших засобів особистої гігієни.

Проста логіка пропонує нам два можливих пояснення: або чиновники з київського Департаменту соцполітики неймовірно зануди та вибагливі, або правила спочатку писалися з таким розрахунком, щоб конкурс міг виграти тільки строго певний учасник. А щоб відсіяти інших, знайдеться, до чого причепитися.

До речі, хто його виграв? Представляємо вам переможця: це ТОВ «Компанія ЕЛДІМЕД», пропонує підгузки турецького виробництва. Впадає в очі той факт, що суперники цієї компанії в ході тендеру проявляли готовність знижувати ціну, щоб виграти контракт для себе. «ЕЛДІМЕД» до кінця стояв на тій ціні, яку призначив з самого початку — 13 121 871 гривня 70 копійок. Ситуацію, коли аукціон виграє його самий незговірливий учасник, важко назвати типовою.

Читайте также: На канцтовары для нардепов потратят более 1,2 млн гривен
Між іншим, «ЕЛДІМЕД» отримав схвальний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи 27 березня 2020 року — в останній день терміну подання заявок на конкурс. І як раз в цей самий день терміни були трохи зміщені. Збіг? Можливо. Але коли збігів накопичується занадто багато — кількість, як вчать філософи, переходить в якість.

А цікаві збіги на цьому не закінчуються. Як додаток до свого конкурсної пропозиції «ЕЛДІМЕД» представив договір на постачання медичних матеріалів, під яким стояв підпис: «О.В. Світлий». Так, той факт, що Департамент соціальної політики очолює Руслан Валентинович Світлий, цілком може бути випадковістю — «Світлий», звичайно, не «Кравченко», але теж прізвище не така вже й рідкісне. Але і повністю скидати його з рахунків теж не варто.

Між іншим, «ЕЛДІМЕД» вже не в перший раз привертає до себе увагу громадськості. У той же самий день, 27 березня, адміністрація Київської області теж проводила тендер — на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів. Сума контракту становила 33 мільйони. І незабаром після цього глава обласного департаменту охорони здоров’я Максим Іонов поплатився посадою за те, що відмовився схвалити закупівлю цих апаратів … вгадайте, у якій компанії. Надалі проти нього порушили кримінальну справу. З цього приводу відомий журналіст Юрій Бутусов назвав компанію «ЕЛДІМЕД» «якимись «рогами та копитами», близькими до керівництва області».

Однак залишимо осторонь область і повернемося в стольний Київ-град. Повторна процедура закупівель була розпочата в червні, однак потім департамент її тричі продовжував (цікава деталь: жоден з учасників не подавав прохань про це). І знову конкурс виграв той, хто, схоже, був призначений в переможці з самого початку. Втім, цього разу справа цим не закінчилося: інший конкурсант вважав свої права порушеними та поскаржився в Антимонопольний комітет. В результаті процедура була заблокована.

А що ж київські інваліди? А вони так все і чекають своїх підгузків.

Між іншим, підгузки призначені забезпечувати чистоту. Але в цій історії, схоже, важко знайти щось чисте.
Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/403435-brudni_pidguzki_kijivsjkih_zakupivelj

Источник:  antikor.com.ua

Next Post

Дмитрий Кузишен подмял под себя одесские порты

Пн Авг 31 , 2020
Главным смотрящим по фитосанитарной службе в Одесской области является Дмитрий Кузишен, который ранее сам возглавлял данную службу в регионе. На протяжении всего времени он находится под покровительством бывшего начальника Главка «К» СБУ Павла Демчины.