Едуард Ставицький отримав громадянство Ізраілю за «липовими» документами?

Колишня начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Немирівського районного управління юстиції Вінницької області Тетяна Яцишина уникає суду і перебуває в розшуку.

Інформація про це є у базі МВС. Яцишина вважається зниклою з 3 вересня 2018, повідомляє Судовий репортер.

У 2017 році поліція Вінницької області з’ясувала, що аби дружина і сини ексмінстра Едуарда Ставицького отримали громадянство Ізраїлю, держреєстратор, ймовірно, сфальсифікувала документи покійної прабабусі дружини екс-міністра.

Яцишина на підставі начебто недостовірних даних сформувала витяги з ДРАЦС і теща ексміністра Валентина Ушакова стала по материній лінії внучкою єврейки Шульман Р.С., котра народилась, проживала і померла в Україні, але за законом Ізраїлю «Про повернення громадян» має беззаперечне право на отримання громадянства Ізраїлю. У подальшому правом отримати ізраїльське громадянство скористалась її правнучка Олена Ставицька з двома синами. За висновком експерта, рукописний текст на усіх актових записах виконаний матір’ю екс-чиновниці.

У квітні 2018 справу проти ексчиновниці та її матері про службове підроблення надійшла до суду, а вже у травні одна із підсудних перестала з’являтися. Жінка була відсутня у підготовчому засіданні п’ять разів поспіль аж поки у січні 2019 її не оголосили в розшук. Матеріали щодо матері ексчиновниці суд виділив в окреме провадження, але вироку тут ще нема.

За ч.1 ст.366 ККУ (службове підроблення) загрожує штраф до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4250 грн) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ексчиновниці також інкримінують ч.1 ст.362 ККу (несанкціоновані дії з інформацією), що карається штрафом від 600 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 – 17 000 грн) або виправними роботами на строк до двох років.

За часів президентства Віктора Януковича з 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014 року Еудард Ставицький був міністром енергетики та вугільної промисловості.

За останніми даними, після Революції гідності екс-міністр Ставицький проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни.

В Україні його, зокрема, звинувачують у виведенні з власності держави урочища «Межигір’я», де зробив собі резиденцію президент Янукович.

Источник:  argumentua.com

Next Post

Василь Поїзд пре на таран: скандальний фіскал рветься до податкових схем

Ср Май 20 , 2020
Колишній керівник Департаменту протидії митним правопорушенням ДФС, екс-в.о. голови Закарпатської митниці ДФС та скандальний фіскал часів Януковича Василь Поїзд не полишає надії повернутися на держслужбу, докладаючи для цього чималих зусиль.