Давид Жванія має привід для турботи

Головне слідче управлінням Національної поліції розслідує кримінальне провадження щодо привласнення коштів ПАТ «Діамантбанк».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 24 червня.

Відомості до ЄРДР внесені 17 січня 2019 року за ч.5 ст.191 ККУ.

За версією слідчих, службові особи банку із залученням пов’язаних осіб вчинили дії, направлені на виведення коштів банку в особливо великих розмірах з метою їх подальшого привласнення.

У 2017 році НБУ визнав «Дімантбанк» неплатоспроможним і прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Станом на 26.06.2017 кредитний портфель фізичних осіб ПАТ «Діамантбанк» становив 107 млн. грн., з яких 51,2 млн. грн. заборгованості (50 % від загальної) сформовано трьома пов’язаними з банком фізичними особами.

Але жодних заходів по стягненню простроченої заборгованості зазначених трьох фізичних осіб в судовому порядку чи звернення стягнення на предмет застави за кредитними договорами, службовими особами «Діамантбанку» не вживалося.

Як вдалося з’ясувати, одним  із цим позичальників є Опанасенко Віктор Петрович, якого допитали в якості свідка. Оглядаючи копію кредитного договору 2013 року, він повідомив, що підпис схожий на його, але точно він стверджувати не може. Водночас з приводу копій заяв 2013-2015 рр.від його імені, якими сума кредиту збільшувалась, Опанасенко сказав, що підписи не схожі на його і він не пам’ятає, щоб підписував такі заяви.

За клопотанням прокурора призначено почеркознавчу експертизу. Її доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

За даними сайту «Посіпаки», Віктор Опанасенко в період 2002-2014 рр. був помічником народного депутата Давида Жванії в парламенті 4,5 і 7 скликань.

За останніми даними НБУ, Жванії належало 23,8% «Діамантбанку», 44,49% володів Ігор Керезь. Одним із міноритарних акціонерів банку з часткою 2,48% був колишній нардеп Микола Мартиненко.

У реєстрі нерухомості є дані, що на Опанасенка оформлено кредит в «Діамантбанку» в сумі 36 млн грн зі строком погашення до 24 жовтня 2016.

У квітні 2014 в іпотеку банку за кредитом Опанасенка передана квартира в Києві по вул.Дмитрівська, 13.

В цій квартирі були прописані батьки Давида Жванії, які померли на початку 2000-х.

Іпотекодавцем виступає Майя Жванія. Вона також передала в іпотеку за кредитом Опанасенка шестикімнатну квартиру по вул.Богдана Хмельницького,78.

Оскільки Опанасенко не повернув гроші, то квартири Майї Жванії мали б бути стягнуті на предмет іпотеки і в подальшому реалізовані на торгах для погашення заборгованості перед «Діамантбанком»

Источник:  .sud-report.org.ua

Next Post

Мар’яна Безугла та виборче павутиння зі скупки голосів

Чт Июл 18 , 2019
Жителі столичної Оболоні скаржаться на спроби підкупу з боку кандидата в депутати від «Слуги народу» на 217 окрузі. Гроші платять задля побудови сітки зі скупки голосів. Про це повідомляється в сюжеті телеканалу «Прямий».