Андрій Рязанцев завдав Укрзалізниці мільярдні збитки?

Колишній фінансовий директор «Укрзалізниці» Андрій Рязанцев завдав держкомпанії мільярдні збитки на користь компаній Ріната Ахметова.

Про це повідомляє «Голос» у своєму розслідуванні.

«Найбільш відомою схемою, на якій заробляв Рінат Ахметов, була «Роттердам+» його енергохолдингу ДТЕК. Втім, не менш важливим завданням було стримування зростання тарифів на вантажоперевезення для його гірничо-металургійної монополії «Метінвест». З цим завданням блискуче для донецького олігарха впорався Андрій Рязанцев, впроваджений в правління «Укрзалізниці» в грудні 2016″, — пише видання.

Андрій Рязанцев з’явився в «Укрзалізниці», але при цьому ніколи не працював у залізничній галузі, лише в банківському секторі. Команда Войцеха Балчуна намагалася підвищити тарифи на вантажоперевезення на 25%, і Рязанцев, як фіндиректор УЗ, повинен був бути прихильником реформи, проте «пішов у тінь, підставивши Балчуна під вогонь з боку аграрних і металургійних ФПГ, очолюваних «Метінвестом». Підвищення тарифів було заморожено на 14 місяців, до листопада 2017. «Укрзалізниця» не отримала додаткових доходів.

«Рязанцева можна було звільнити з посади фіндиректора вже за підсумками 2017, оскільки план з прибутку виявився проваленим: замість очікуваних 15 млрд грн компанія отримала всього 100 млн грн, тобто, в 150 разів менше», — пише видання.

Андрій Рязанцев після звільнення Балчуна і введення нових тарифів постом у Facebook «фактично зізнався у кримінальному злочині: возячи вантажі «Метінвесту» і ДТЕК за заниженими тарифами, «Укрзалізниця» отримала збиток мінімум на 5 млрд грн», — пише видання.

На пост глави УЗ заступив Євген Кравцов, який запропонував компромісний варіант підвищення тарифів – прив’язати їх до індексу промислових цін. Однак Заява Рязанцева про необхідність єдиномоментного підняття тарифів в 3 рази зірвало переговори. Вантажні тарифи «Укрзалізниці» у 2018 році збереглися, прибуток компанія отримала в 3 рази менше плану: 200 млн грн замість 700. При Рязанцеві також зросла і видаткова частина бюджету УЗ – «витрати на дизпаливо збільшуються на 30%, на е/енергію — на 15%».

Як йдеться в матеріалі, у 2019 після провалу своїх проєктів на виборах Ахметов позбувся політичного впливу, а Рязанцева відсторонили від прийняття рішень в УЗ, перевівши його на посаду директора з розвитку бізнесу, де «він взагалі себе ніяк не проявив».

Змістивши Рязанцева, «Укрзалізниці» вдалося провести багатоетапне підвищення тарифів протягом року в середньому на 30%. Чистий прибуток компанії за 2019 склав 3 млрд грн — зростання більш ніж в 15 разів у порівнянні з 2018. УЗ змогла погасити єврооблігації на $300 млн, що «свідчить про фінансове оздоровлення підприємства».

«На рахунку ексфіндиректора два провалених роки, успішна робота на благо донецького олігарха Ріната Ахметова і завдання багатомільярдних збитків «Укрзалізниці». Кінець кар’єри залізничника в ексбанкіра видався дуже сумним: домашнє насильство, порушення корпоративної етики та ганебне звільнення. Хоча логічніше було б, щоб його роботі фіндиректора дали оцінку правоохоронні органи, наприклад, НАБУ. Причому у випадку з Рязанцевим, збиток для держави підрахувати набагато простіше, ніж від «Роттердам+», — йдеться в матеріалі.

Источник:  zik.ua

Next Post

Сергей Шапран и алюминиевый схематоз

Чт Ноя 5 , 2020
В 2017 году стала известной история про Броварской алюминиевый завод (БРАЗ) в Киевской области который был уличен в промышленном отборе природного газа при помощи перепрограммированного счётчика.