Андрій Адамовський та Олександр Грановський — заплутані формули дизельних схем

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 9 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Фірма «Фідея» дизельного палива на 701,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».Цьогоріч поставлять 25 тис т дизпалива російського, білоруського, грецького, індійського, італійського, литовського, українського, туркменського, турецького чи ізраїльського виробництва по 28 078 грн./т. Це майже дорівнює цініпідписаного в той же день договору «Укрзалізниці» з ТОВ «Анвітрейд». За даними видання «EnKorr», на момент аукціону це на 4% перевищувало середній рівень спотових цін палива («НГ»: тобто цін, за якими продається реальний товар у даний час і в даному місці на умовах негайної поставки).

Зараз на сайті «EnKorr» вказана середня гуртова ціна 27 140 грн./т, що на 3% дешевше.

У тендерній документації та договорі ціна дизелю прив’язана за формулою до курсу валют в день рознарядки і світових котирувань Platts по десяти днях перед рознарядкою.

Передбачено забезпечення виконання договору в розмірі 5% від його вартості.

Ціна угоди на 0,6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 706,30 млн грн.

Нагадаємо, у березні «Економічна правда» повідомляла, що «Укрзалізниця» понад півтора місяця не могла закупити дизельне пальне через відсутність інтересу у компаній-постачальників (детальніше див. «Трейдери відмовляються від тендерів «Укрзалізниці» через занижену ціну дизпалива і «ручник» у графіку поставок»).

Конкурентами були ПП «ОККО Контракт» Віталія Антонова (концерн «Галнафтогаз»), ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки і згаданий «Анвітрейд» Петра Белза, який отримує дизель по трубопроводу з Росії та Білорусі. Белз разом з Андрієм Дем’яником є засновниками ТОВ «Оптімусойл», яке раніше належало швейцарській компанії «Глуско Енерджі» ізраїльського бізнесмена Нісана Моісєєва, котрий є другом Віктора Медведчука – кума президента Росії Володимира Путіна, представника України в Мінській тристоронній контактній групі.

Дніпровська фірма «Фідея» Євгена Головачова із Кам’янського входить у так звану групу Грановського-Адамовського, яка виграє багатомільйонні паливні підряди Міноборони, залізниці та інших замовників. До неї відносяться також «Трейд Коммодіті», «Торум», «Август Пром», «Мета Оіл» і «Оптімус Конекшн», яка раніше називалася «Газтрейд».

Нагадаємо, у 2017 році в справі щодо поставок «Трейд Коммодіті» палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського.

источник:  nashigroshi.org

Next Post

Владимир и Герман Фистали отбирают последние кровные у больных?

Сб Апр 20 , 2019
Владимир Фисталь и Герман Фисталь продолжают выжимать деньги из больных.